Šiandien yra 2019.03.23

Šių metų vasario 14-tą dieną paminėjome mylimųjų šventę, tai Šv. Valentino dieną. Šventės pradžioje dalyvius aplipinome širdutėmis ir pasveikinome gyventojų esamas poreles, kurių iš viso buvo penkios. Susipažinome ir pasiklausėme linksmų istorijų apie šios šventės atsiradimą ir kaip ji švenčiama visame pasaulyje. Kaip ir kiekvienais metais gyventojai rašo savo mylimiesiems atvirukus ir meta juos į meilės paštą, šventės metu išdalinome parašytus laiškelius. Vėliau linksmybes užbaigėme smagiais žaidimais, susietais su Meilės diena.

Užimtumo specialistė Akvilė Sutkaitytė

Vasario 17 d. rinkomės į popietę skirtą Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai paminėti. Perskaitėme Lietuvos Nepriklausomybės Aktą, prisiminėme signatarus pasirašiusius šį dokumentą ir  giedojome tautišką giesmę.

Užimtumo specialistė Giedrė Čepliauskaitė

Vasario 05 d. vyko šventė duonos dienai paminėti ,,Duonos kelias“. Neįsivaizduojame savo gyvenimo be duonos. Tai maistas, kuris niekuomet nepabosta. Turime žinoti, kaip  duonelė pasiekia mūsų stalą, koks ilgas grūdo kelias iki duonos. Nuolat liesdami kvepiančios duonos riekes, pripratome prie duonos kaip prie oro, kuriuo kvėpuojame, kaip prie saulės nešančios žemei gyvybę, ir seniai nustojome rinkti nuo stalo į saują jos trupinius. Ar susimąstome kokia mums ji brangi?

Šventės metu kalbėjome apie praeitį, kad per žiemos ir pavasario apeigas mūsų protėviai duoną aukodavo namų, vandens ir kitoms dievybėms. Vasario 5 d. buvo paskirta ugnies deivei motinai Gabijai, kurios garbei kepdavo apeigų duoną. Susipažinome ir su krikščionių ugnies globėjos ir saugotojos nuo gaisrų šv. Agotos istorija. Taip pat skaitėme poetų eiles, bei patarles ir priežodžius  apie duoną, pasakėčią ,,Vilkas ir žmogus, klausėmės istorijos ,,Kodėl voras su kupra“, minėme mįsles.

Socialinė darbuotoja Jolita Jasukaitytė