Šiandien yra 2018.12.19

Adventas – laukimo metas

Gruodžio 1-ąją prasidėjo adventas. Senojoje lietuvių tradicijoje gruodis – saulėgrįžos laukimo, pasirengimo žiemos šventėms, kartu ir poilsio nuo sunkių rudens darbų laikas. Pagal metines kalendorines šventes anksčiau žmogus rikiuodavo visų savo lauko ir namų darbų pradžią ir pabaigą, atokvėpio, linksmybių ar susikaupimo laikotarpius. Gal todėl sieloje turėjo kiek daugiau aiškumo, ramybės ir darnos?

Paskutinieji metų mėnesiai – tai iš tikrųjų kažkoks kritimas į tamsą, į anapusinį, mirusiųjų pasaulį. Tai pats niūriausias laikotarpis, netikrumo ir laukimo metas: anot, senolių, artėja šiųmečio pasaulio pabaiga. Ir todėl nestebina žmonių glaudus ryšys su mirusiaisiais, už juos meldžiamasi. Šis laikotarpis seniau visiems buvo šventas. Tai prieškalėdinio susikaupimo, atgailos, apsivalymo, pasiruošimo laikotarpis, laukiant Kūčių vakaro, kai įvyks didysis lūžis – į šviesą, į viltį. Esminis dalykas ruošiantis Kūčioms – susitaikymas, vidinė rimtis, susilaikymas. Šiandien adventas prabyla ir apie nerimo, ilgesio pabaigą, lėbavimo, triukšmo, tuščiažodžiavimo baigtį.

Atėjo metas atgaivinti mūsų senųjų švenčių tikrąją prasmę. Laukti Kalėdų reikėtų kitaip, nesidairykime į Vakarus, juk tebeturime baltiškuosius papročius. Iki Kūčių būtina atsiskaityti ir su gyvaisiais – grąžinti visas skolas, su visais susitaikyti, kiekvieno atsiprašyti. Tvarkomi, valomi namai, švarinamas ir kūnas – prausiamasi, maudomasi iškūrentoje pirtyje, atsisakoma mėsos. Papročiai draudė darbus, ypač tuos, kurie susiję su sukimo judesiu: negalima malti girnomis, verpti rateliu, žiesti puodus. Vengta sutrikdyti natūralius gamtos procesus, susijusius su saulės kelione dangaus skliautu. Nesena, bet graži tradicija – advento vainikas, kuris puošiamas keturiomis žvakėmis, simbolizuojančiomis keturias pasaulio šalis, keturis metų laikus, primenantis amžinąjį žaliavimą.

Gruodžio 6 d. Ilguvos socialinės globos namų gyventojai ir darbuotojai įžiebė antrąją Advento žvakę.

Socialinio padalinio vedėja Loreta Balsienė

Tarptautinė žmogaus teisių diena.

Pirmą sykį Tarptautinė žmogaus teisių diena buvo paminėta 1950 metais Jungtinių Tautų iniciatyva. Tarptautinė žmogaus teisių diena kiekvienais metais turi savo temą. Ilguvos socialinės globos namai šiais metais pasirinko temą ,, Ar gyvenimas didžiausia vertybė?,,  Gyvenimas yra pati didžiausia vertybė.Žmogaus gyvenimas vienintelis ir nepakartojamas. Didžiausia vertybė - tolerancija, pagarba, bendravimas, jausmai,šeima, artimieji, sveikata...vertybės - tai yra tokie dalykai, kurių nenorėtum atiduoti už jokius pinigus. Vertybės lydi mus kiekvieną dieną - padeda atskirti gėrį nuo blogio.

 Socialinė darbuotoja Laima Jankauskienė

2013 – 11 – 28 turėjome galimybę sudalyvauti finaliniame Europos SO krepšinio savaitės renginyje, kuris vyko Kaune, A.Sabonio krepšinio centre. Ten suvažiavo komandos iš visos Lietuvos, žaidžiančios ir norinčios žaisti krepšinį. Po iškilmingo atidarymo vyko krepšinio 3X3 varžybos, taip pat įvairios estafetės: krepšinio kamuolio varymas, baudų metimas į krepšį. Taip pat turėjome galimybę stebėti jungtinio krepšinio varžybas su komanda iš Švedijos. Nors rungtynės buvo draugiškos, bet mes žinoma palaikėme saviškius. Ir jie nenuvylė. Rezultatu 10:20 sutriuškino švedų komandą. Bet visgi nugalėjo draugystė. Visos komandos buvo apdovanotos medaliais ir kitomis maloniomis dovanomis. Atgauti prarastas jėgas padėjo pietūs „Hesburger“ kavinėje.

Soc.darbuotoja Rita Augustinaitienė, Užimtumo specialistė Akvilė Sutkaitytė