Šiandien yra 2019.03.26

Tarptautinė žmogaus teisių diena.

Pirmą sykį Tarptautinė žmogaus teisių diena buvo paminėta 1950 metais Jungtinių Tautų iniciatyva. Tarptautinė žmogaus teisių diena kiekvienais metais turi savo temą. Ilguvos socialinės globos namai šiais metais pasirinko temą ,, Ar gyvenimas didžiausia vertybė?,,  Gyvenimas yra pati didžiausia vertybė.Žmogaus gyvenimas vienintelis ir nepakartojamas. Didžiausia vertybė - tolerancija, pagarba, bendravimas, jausmai,šeima, artimieji, sveikata...vertybės - tai yra tokie dalykai, kurių nenorėtum atiduoti už jokius pinigus. Vertybės lydi mus kiekvieną dieną - padeda atskirti gėrį nuo blogio.

 Socialinė darbuotoja Laima Jankauskienė

2013 – 11 – 28 turėjome galimybę sudalyvauti finaliniame Europos SO krepšinio savaitės renginyje, kuris vyko Kaune, A.Sabonio krepšinio centre. Ten suvažiavo komandos iš visos Lietuvos, žaidžiančios ir norinčios žaisti krepšinį. Po iškilmingo atidarymo vyko krepšinio 3X3 varžybos, taip pat įvairios estafetės: krepšinio kamuolio varymas, baudų metimas į krepšį. Taip pat turėjome galimybę stebėti jungtinio krepšinio varžybas su komanda iš Švedijos. Nors rungtynės buvo draugiškos, bet mes žinoma palaikėme saviškius. Ir jie nenuvylė. Rezultatu 10:20 sutriuškino švedų komandą. Bet visgi nugalėjo draugystė. Visos komandos buvo apdovanotos medaliais ir kitomis maloniomis dovanomis. Atgauti prarastas jėgas padėjo pietūs „Hesburger“ kavinėje.

Soc.darbuotoja Rita Augustinaitienė, Užimtumo specialistė Akvilė Sutkaitytė

2013- 11- 15 vyko popietė Tarptautinei Tolerancijos dienai paminėti.  Popietę pradėjome įsisegdami emblemas „Aš tolerantiškas“, jas gyventojai pasigamino iš anksto.  Pirmiausiai prisiminėme kas yra tolerancija, kai kurie šį žodį išgirdo pirmą kartą, kai kurie nežinojo jo prasmės. Tada aptarėme tolerancijos esmę ir jos ribas. Daugelis sutiko, kad ne viską kartais galima toleruoti, bet reikia stengtis įžvelgti kuo daugiau gero. Taip pat pasidalinome pavyzdžiais iš savo gyvenimo patirties, kuomet teko susidurti su netolerancija. Sprendėme kaip to išvengti ateityje. Tuomet piešėme bendrą piešinį, visi stengėmės atrasti simbolius, kurie asociuotųsi su tolerantiškumu. Gavome ryškų piešinį, kuriame dominuoja simbolis- saulė. Popietės pabaigoje pasikalbėję nusprendėme,  kad vis dėl to esame tolerantiški ko linkime ir kitiems.

Užimtumo specialistė  Giedrė Čepliauskaitė