Šiandien yra 2018.12.17

2017-09-06 nedidelė grupelė Ilguvos soc. globos namų gyventojų lankėsi Nidoje. Iš pradžių nuvykome į Juodkrantę. Joje aplankėme Raganų kalną. Tas kalnas pilnut pilnutėlis įvairiausių medinių skulptūrų, išdrožtų įvairiose Lietuvos vietovėse. Labiausiai įsiminė skulptūra „Eglė-žalčių karalienė“.

Oras pasitaikė labai gražus. Buvo saulėta ir šilta, todėl mes labai daug vaikščiojome pėsčiomis ir gėrėjomės aplinka. Iš Juodkrantės patraukėme Nidos link. Ten aplankėme dainininko Vytauto Kernagio paminklą, pasigrožėjome Kuršių mariomis. Po to aplankėme Nidos prieplauką, kur įsėdome į burlaivį „Lana“. Tai ekskursinis laivas. Paplaukiojome Kuršių mariose, pasivaikščiojome Nidos gatvėmis, pasigėrėjome puikia miestelio architektūra. Nuvykome prie garsaus Saulės laikrodžio ir iš aukštai nuo Parnidžio kopos gėrėjomės Kuršių mariomis, puikiomis Nidos apylinkėmis ir Baltijos jūros toliais. Po to nuvykome prie pat jūros. Pasivaikščioję pakrante, pabraidę jūroje, pasikaitinę saulutėje leidomės ilgon kelionėn namolio. Jau sutemus pasiekėme Ilguvą. Kelionė buvo įdomi ir turininga.

 Kelionę aprašė gyventojas Kęstutis Mockus.

Kelione rūpinosi socialinės darbuotojos Laima Jankauskienė ir Rima Prekevičienė

2017-08-26 aktyviai dalyvavome Gerdžiūnų bendruomenės 10-mečio šventėje. Šv. Mišiose meldėmės linkėdami sėkmingo ir produktyvaus darbo. Po to buvo atidengtas stogastulpis, žymintis bendruomenės dešimties metų darbus. Kiemeliuose buvo prekiaujama savo gamybos prekėmis. Mes prekiavome vaistažolėmis, nes jas auginame ir džioviname patys. Klausėmės kapelos „Panemunys“, Deivido Basčio, Aušros Ubartaitės, Zuzės koncertų. Šventėje dainavo ir mūsų globos namų dainininkai. Pasivaišinę gimtadienio tortu, pilni gerų įspūdžių, grįžome namo.

 Socialinė darbuotoja Rima Prekevičienė

BALTRAMIEJAUS DIENA-ATSISVEIKINIMAS SU GANDRAIS

Apaštalo Baltramiejaus šventė Lietuvoje nuo seno žinoma kaip Gandrų išlėkimo diena. Prieš Baltramiejų rugpjūčio 24 d. išskrenda gandrai, todėl Baltramiejus-gandrų išlydėjimo šventė.

Yra žinoma, jog Lietuva-tankiausiai gandrų apgyvendinta valstybė visame pasaulyje. Gandrų skaičiumi mus lenkia lenkai, baltarusiai bei ispanai, tačiau taip tankiai susuktų gandralizdžių nepamatysi nė vienoje iš šių šalių. Lietuvos miestuose apaštalo Baltramiejaus šventė turi gilią istorinę atmintį. Atsisveikinimo su gandrais diena užbaigdavusi vieną metų rato laiko tarpsnį, kuris senovėje buvo reikšmingas  sudarant žemdirbiškąjį kalendorių, paremtą gamtos reiškiniais. Juk sakoma: „Lig Baltramiejaus bręsta, po Baltramiejaus vysta“. Iš to, tikėtina, kilęs ir gandro kaip ypatingo paukščio Lietuvoje išaukštinimas. Yra paplitę orų spėjimai: esą jei tą dieną lyja, šlapias bus ir ruduo, jei gandras snape neša velėnos gabalą, bus lietaus, o jei šakelę, gresia vėtra.

Atsisveikindami su gandrais linksmai leidome laiką gamtoje. 

Socialinė darbuotoja Laima Jankauskienė