Šiandien yra 2018.12.19

2017-08-26 aktyviai dalyvavome Gerdžiūnų bendruomenės 10-mečio šventėje. Šv. Mišiose meldėmės linkėdami sėkmingo ir produktyvaus darbo. Po to buvo atidengtas stogastulpis, žymintis bendruomenės dešimties metų darbus. Kiemeliuose buvo prekiaujama savo gamybos prekėmis. Mes prekiavome vaistažolėmis, nes jas auginame ir džioviname patys. Klausėmės kapelos „Panemunys“, Deivido Basčio, Aušros Ubartaitės, Zuzės koncertų. Šventėje dainavo ir mūsų globos namų dainininkai. Pasivaišinę gimtadienio tortu, pilni gerų įspūdžių, grįžome namo.

 Socialinė darbuotoja Rima Prekevičienė

BALTRAMIEJAUS DIENA-ATSISVEIKINIMAS SU GANDRAIS

Apaštalo Baltramiejaus šventė Lietuvoje nuo seno žinoma kaip Gandrų išlėkimo diena. Prieš Baltramiejų rugpjūčio 24 d. išskrenda gandrai, todėl Baltramiejus-gandrų išlydėjimo šventė.

Yra žinoma, jog Lietuva-tankiausiai gandrų apgyvendinta valstybė visame pasaulyje. Gandrų skaičiumi mus lenkia lenkai, baltarusiai bei ispanai, tačiau taip tankiai susuktų gandralizdžių nepamatysi nė vienoje iš šių šalių. Lietuvos miestuose apaštalo Baltramiejaus šventė turi gilią istorinę atmintį. Atsisveikinimo su gandrais diena užbaigdavusi vieną metų rato laiko tarpsnį, kuris senovėje buvo reikšmingas  sudarant žemdirbiškąjį kalendorių, paremtą gamtos reiškiniais. Juk sakoma: „Lig Baltramiejaus bręsta, po Baltramiejaus vysta“. Iš to, tikėtina, kilęs ir gandro kaip ypatingo paukščio Lietuvoje išaukštinimas. Yra paplitę orų spėjimai: esą jei tą dieną lyja, šlapias bus ir ruduo, jei gandras snape neša velėnos gabalą, bus lietaus, o jei šakelę, gresia vėtra.

Atsisveikindami su gandrais linksmai leidome laiką gamtoje. 

Socialinė darbuotoja Laima Jankauskienė 

2017-07-21 keletas globos namų gyventojų lankėsi Sudargo piliakalnių komplekse. Ant Nemuno kranto, prie sienos su Kaliningrado sritimi, pačiame rajono pakraštyje, atsiveria pakerintys vaizdai. Šis kovų su kryžiuočiais paminklas po Kernavės piliakalnių laikomas svarbiausiu istorine, archeologine ir kultūrine prasme. Apžiūrint visus piliakalnius pasivaikščioti teko daug. Kad ir pavargę, bet pilni patirtų įspūdžių grįžome namo.

Jei būsite kur netoli, būtinai aplankykite šią gražią vietą.

 Socialinė darbuotoja Gailutė Matulaitienė