Šiandien yra 2019.02.17

Rugsėjo 7-15 d. Šiluvoje švenčiami didieji Švč. Mergelės Marijos Gimimo atlaidai, švenčiant palaimintojo arkivyskupo Teofiliaus metus. Šiluvos piligriminę šventovę kasmet aplanko dešimtys tūkstančių piligrimų iš visos Lietuvos. Rugsėjo 8 d. nedidelė grupelė Ilguvos socialinės globos namų gyventojų išsiruošė į Šiluvą. Šią dieną Šventosios mišios buvo aukojamos už ligonius, slaugytojus bei medicinos ir Caritas darbuotojus. Meldėme tikėjimo, vilties ir meilės ligoniams bei visiems besirūpinantiems jų sveikata. Taip pat aplankėme Švč. Mergelės Marijos koplyčią bei palaimintojo Teofiliaus Matulionio didyjį relikvijorių. Po šv. Mišių galėjome akis paganyti po daugybę prekybinių paviljonų, kurie siūlė įsigyti įvairių dirbinių ir skanėstų.

Grįždami aplankėme Padubysio regioninį parką, kur, grožėdamiesi vaizdingu kraštovaizdžiu, papietavome.

 Socialinė darbuotoja Rita Augustinaitienė

2017-09-06 nedidelė grupelė Ilguvos soc. globos namų gyventojų lankėsi Nidoje. Iš pradžių nuvykome į Juodkrantę. Joje aplankėme Raganų kalną. Tas kalnas pilnut pilnutėlis įvairiausių medinių skulptūrų, išdrožtų įvairiose Lietuvos vietovėse. Labiausiai įsiminė skulptūra „Eglė-žalčių karalienė“.

Oras pasitaikė labai gražus. Buvo saulėta ir šilta, todėl mes labai daug vaikščiojome pėsčiomis ir gėrėjomės aplinka. Iš Juodkrantės patraukėme Nidos link. Ten aplankėme dainininko Vytauto Kernagio paminklą, pasigrožėjome Kuršių mariomis. Po to aplankėme Nidos prieplauką, kur įsėdome į burlaivį „Lana“. Tai ekskursinis laivas. Paplaukiojome Kuršių mariose, pasivaikščiojome Nidos gatvėmis, pasigėrėjome puikia miestelio architektūra. Nuvykome prie garsaus Saulės laikrodžio ir iš aukštai nuo Parnidžio kopos gėrėjomės Kuršių mariomis, puikiomis Nidos apylinkėmis ir Baltijos jūros toliais. Po to nuvykome prie pat jūros. Pasivaikščioję pakrante, pabraidę jūroje, pasikaitinę saulutėje leidomės ilgon kelionėn namolio. Jau sutemus pasiekėme Ilguvą. Kelionė buvo įdomi ir turininga.

 Kelionę aprašė gyventojas Kęstutis Mockus.

Kelione rūpinosi socialinės darbuotojos Laima Jankauskienė ir Rima Prekevičienė

2017-08-26 aktyviai dalyvavome Gerdžiūnų bendruomenės 10-mečio šventėje. Šv. Mišiose meldėmės linkėdami sėkmingo ir produktyvaus darbo. Po to buvo atidengtas stogastulpis, žymintis bendruomenės dešimties metų darbus. Kiemeliuose buvo prekiaujama savo gamybos prekėmis. Mes prekiavome vaistažolėmis, nes jas auginame ir džioviname patys. Klausėmės kapelos „Panemunys“, Deivido Basčio, Aušros Ubartaitės, Zuzės koncertų. Šventėje dainavo ir mūsų globos namų dainininkai. Pasivaišinę gimtadienio tortu, pilni gerų įspūdžių, grįžome namo.

 Socialinė darbuotoja Rima Prekevičienė