Šiandien yra 2018.12.19

2015-09-19 Ilguvos socialinės globos namų gyventojai bei darbuotojai, kartu su Gerdžiūnų bendruomene, dalyvavo rajoninėje derliaus šventėje. Išskirtinis šventės akcentas – pintinės. Tai jos per amžius buvo brangintinos visų Lietuvos valstiečių palydovės. Kokia jų įvairovė buvusi! Iš ploniausių žilvičių ar iš skaldytų senos eglės karnų (šaknų), vandenyje gerai išmirkytų, nupintos ir įvairiausiais pynimo vingrumais išgražintos ar net taip, kaip moterys gražinasi kosmetika, ir pintinės spalvingų dažų štrichais pasipuošusios. Pintinė – tai šių dienų rankinė, ji visiems gyvenimo atvejams buvo reikalinga: prie visų ūkio darbų ir pas kaimyną su nešmene nueiti, o jau į turgų keliaujant be pintinės niekaip neapsieisi. Juk turgus - tai ta vieta, į kurią ką nors neši ir ką nors parsineši. Kaip be jos didenybės pintinės? Slaugytojo padėjėja Asta Gustienė, socialinio padalinio vedėja Loreta Balsienė ir gyventoja Birutė Samajauskaitė nupynė Gerdžiūnų bendruomenės rudens pintinę „Kopūstų derlius“. Globos namų gyventojai prekiavo Ilguvos panemunių lankose surinktomis ir Ilguvos laukuose užaugintomis vaistažolėmis bei prieskoninėmis žolelėmis. Vidmantui V. labiausiai patiko šventės metu scenoje pasirodę atlikėjai ir grupė „Dar“. Vaišinomės mero koše, kuri soti buvo, pirkome ir ragavome, valgėme ir degustavome bendruomenių ir seniūnijų kiemeliuose.

Socialinio padalinio vedėja Loreta Balsienė

Gerdžiūnų bendruomenė parengė projektą „ Būk sveikas ir stiprus“, kurio metu įsigijo 6 poras šiaurietiško ėjimo lazdų . Rugsėjo 30 d. Ilguvoje lankėsi  Šakių visuomenės sveikatos biuro atstovės , kurios mokė ne tik  kaip taisyklingai  vaikščioti su šiaurietiško ėjimo lazdomis, bet ir kaip taisyklingai prižiūrėti dantis. Vaikščiojimas šiaurietiško  ėjimo lazdomis skatins gyventojų  fizinį aktyvumą, padės suprasti, kad sveikata priklauso nuo jų pačių pastangų pasirinkti sveiką gyvenimo būdą.

 Direktoriaus pavaduotoja socialiniam darbui Jūratė Bataitienė

Ilguvos socialinės globos namų gyventojai aktyviai dalyvauja Gerdžiūnų bendruomenės projektinėje veikloje. Kartu su bendruomenės nariais lankėsi Šilutės rajono Usėnų bendruomenėje, kuri suorganizavo kelionę į Šilutę, Rusnę ir Ventės ragą.

Socialinio padalinio vedėja Loreta Balsienė