Šiandien yra 2018.08.18

2014 m. gruodžio 11 d. Šakių r. PK VPS Prevencijos poskyrio pareigūnai A. Mockevičiūtė, R. Gricius ir S. Bakšytė lankėsi Ilguvos socialinės globos namuose. Su globos namų gyventojais pareigūnai kalbėjosi apie vidaus taisykles, apie atsakomybę už jų nesilaikymą, už viešosios tvarkos pažeidimus, girtavimą. Taip pat globos namų gyventojai buvo supažindinti su euro įvedimo tvarka, galimais sukčiavimo atvejais, buvo prisimintos kelių eismo taisyklės: reikalavimai dviratininkams ir pėstiesiems.

Socialinio padalinio vedėja Loreta Balsienė

Gerdžiūnų bendruomenė optimizmo ir kūrybinių idėjų vedama skubėjo į laisvalaikio salę užbaigti savo projektinių veiklų - susitikti su floristu Marijumi Gvildžiu ir kartu įgyvendinti praktinį seminarą „Įkvėpimo diena - 3“.

Gerdžiūnų bendruomenės centras jau septintus metus iš eilės kartu su floristu M. Gvildžiu  įgyvendina praktinius seminarus „Įkvėpimo diena“. Pasak projekto vadovės Onutės Rakauskienės, noras išmokti ir daugiau sužinoti kasmet vis didina besidominčių floristika skaičių – į užsiėmimus atvyksta įvairaus amžiaus gerdžiūniškiai – nuo pradinuko iki senjoro. Kiekvienais metais mielai projekte dalyvauja Ilguvos socialinės globos namų gyventojai bei darbuotojai.

Kadangi artėja didžiosios metų šventės, tad kokios gi šventės be žvakių šviesos ir dovanų, todėl šio praktinio seminaro tikslas - pasigaminti šventines dovanėles - dėžutes, žaisliukus arba dekoruoti žvakes ir kartu pabendrauti, susikaupti adventiniam laikotarpiui, pasidalinti gerumu ir išmintimi.

Kūrybinių dirbtuvių metu seminaro dalyviai susidomėję gamino žaisliukus ar dovanėles ir net ne po vieną, o po keletą iš karto. M. Gvildys negailėjo jiems patarimų ir idėjų. „Nors seminaras užtruko keletą valandų, tačiau skirstytis niekas neskubėjo – savo darbelį lygino su kaimyno, dalijosi įspūdžiais, - pasakojo projekto vadovė. – Todėl ir renginio aptarimas niekam neprailgo. Floristas ne tik išsakė savo pastebėjimus ir pasidžiaugė dalyvių susidomėjimu bei kūrybiškumu, noru dalintis ir padėti vieni kitiems, bet ir šiek tiek papasakojo apie savo darbus ir keliones po užsienio šalis, pakvietė į gruodžio 15 dieną Kauno Rotušėje vyksiančią floristikos darbų parodą, kurioje savo darbus eksponuos jis ir jo pažįstami garsiausieji pasaulio floristai.“

Po renginio visi susirinkusieji buvo pakviesti sušilti prie arbatos puodelio ir, kaip senais gerais laikais, pasigardžiuoti skaniu kaimišku krosnyje keptu kugeliu.

Pagal „Draugo“ inf. Paruošė socialinio padalinio vedėja Loreta Balsienė

Nuotraukos Ilguvos globos namų gyventojo Egidijaus Pabiržio

2014-12-15 paminėjome Liucijos dieną, kitaip dar vadinama Šviesos diena. Nors ir atkeliavusi iš kitur, ši šventė nėra svetima mūsų kultūrai – dar pagonybės laikais Lietuvoje tamsiausiu metų laiku būdavo uždegamos simbolinės žvakės ir pradedama laukti saulėgrįžos.

Ilgus advento vakarus nušviečia ne tik danguje spindinčios žvaigždės, bet ir tūkstančiai žvakių, tradiciškai uždegamų šv. Liucijos dieną. Ilguvos socialinės globos namų gyventojai  minėdami šią dieną papuošė ir įžiebė eglutes.

Socialinė darbuotoja Jolita Jasukaitytė