Šiandien yra 2018.12.19

KAZIUKO MUGĖ

Kasmet pavasaris atneša Kaziuko šventę, nuo kurios neatsiejama šurmuliuojanti mugė. Kovo 4 dieną pavasario vėjai į Ilguvos socialinės globos namus vėl atpūtė Kaziuko linksmybes. Kaziuko mugės dalyviams ir svečiams atėjus į mugę buvo būtina pasveikinti Kazį, Kazienę ir Kazytę. Grojant muzikai prasidėjo didysis Kaziuko mugės prekybos šurmulys. Akys raibo nuo įvairiausių darbelių, gardumynų, Pirko ir gyventojai, ir įstaigos darbuotojai. Kas lašinių paltį, kas kiaušinių, kas keksiukų, o kas Kaziuko riestainiukų!

Čia pasilinksminę, ką pardavėm, ką nupirkom, kiek pašokom, ką pavaišinom, tuščiomis iš mugės niekas neišėjo. Pasibaigus mugei ir pirkėjai, ir prekiautojai liko patenkinti, ir dar ilgai sklandė pavasariška šventinė nuotaika.

Socialinė darbuotoja Laima Jankauskienė

           Šią dieną turėjome kulinarijos būrelį, per kurį kepėme keksiukus Kaziuko mugei. Makalavome tešlą, pylėme į formeles ir šovėme į krosnį. Iškeptus keksiukus laistėme šokoladu ir barstėme įvairiausiais spalvotais barstukais. Keksiukais gardžiavosi Kaziuko mugės svečiai.

Užimtumo specialistė Akvilė Sutkaitytė

2015- 02- 17 globos namuose vyko užgavėnių šventė. Tradiciškai dalyvavome persirengėlių eitynėse: aplankėme slaugos korpuso gyventojus ir valgyklos darbuotojas. Linksmai nusiteikę atėjome į šventės vietą, kur iš karto įvyko kanapinio ir lašininio grumtynės. Jėgos buvo lygios, kanapinis nenugalėjo, bet mes vistiek tikime, kad išvijome žiemą iš kiemo ir ji nesugrįš. Tuomet sudeginome morę, šokome ratelyje. Šventės metu kepėme blynus ir dešreles, vaišinomės riestainiais ir karšta arbata.

Užimtumo specialistė Giedrė Čepliauskaitė