Šiandien yra 2018.12.17

Jau nuo seno lietuviai garbino ugnies deivę Gabiją ir kasdienį maistą -duoną .Duona- vienas seniausių žmonių valgių. Jai skirta daug gražių žodžių. Atėjus krikščionybei senoji šventė  buvo sutapatinta su Šv. Agotos varduvėmis. Šią dieną bažnyčioje šventinama  juoda ruginė duonelė. Tikėta, kad apeigose pašventinta duona pagelbsti kilus gaisrui, saugo nuo ligų, gyvatės įkandimo.

Vasario 5d. globos namuose vyko popietė, kurios metu prisiminėme legendą apie Šv. Agotą, skaitėme bei deklamavome eilėraščius apie duoną, minėme mįsles, prisiminėme įvairius priežodžius ir  patarles. Ragavome ne tik  tikros naminės duonos, bet ir įvairios pirktos parduotuvėje, lyginome jų skonius. Po popietės gyventojai ėjo į mišias pašventinti duonos.

 Socialinė darbuotoja Gailutė Matulaitienė

Sausio 24 d. į  Gerdžiūnus atvyko   Lekėčių laisvalaikio centro mėgėjų teatro artistai, vadovaujami režisierės V. Brazaitienės. Gerdžiūnų salė skambėjo nuo juoko lavinos, kai artistai įtaigiai vaidino  Kazio Sajos komediją „Barakudos“. Spektaklyje apsilankė ir Ilguvos socialinės globos namų gyventojai.

Direktoriaus pavaduotoja socialiniam darbui Jūratė Bataitienė

Laisvė- didžiausia kiekvieno žmogaus ir kiekvienos tautos vertybė, tikrasis žmogaus ir visos tautos laimės ir gerovės šaltinis. Netekti laisvės- netekti galimybės augti ir tobulėti. Kiek priespaudos ir neteisybės patyrėme 1991 metais sausio 13- osios naktį atkakliai gindami televizijos bokštą. Tik malda ir tikėjimas mums tada padėjo. Tačiau buvo aukų.

Prisimindami šiuos įvykius, sausio 13- ąją minėjome Laisvės gynėjų dieną. Iš ryto valgyklos salėje degėme žvakes, o po pietų rinkomės į paminėjimą. Popietės metu prisidėjome prie antrus metus vykstančios akcijos ir įsisegėme po neužmirštuolės gėlės žiedą. Supratome, kad pačiame pavadinime- neužmirštuolė, slypi mintis, kad kovotojai už laisvę yra nepamiršti. Mes visada prisiminsime, kodėl esame laisvi.

Renginio metu dalinomės prisiminimais ir žiūrėjome dokumentinį filmą apie sausio 13 o- sios įvykius.

Užimtumo specialistė Giedrė Čepliauskaitė

Socialinė darbuotoja  Jolita Jasukaitytė