Šiandien yra 2018.12.17

2014-11-10 minėjome Europos sveikos mitybos dieną. Vykdėme diskusiją apie maitinimosi įpročius, tinkamus ir netinkamus maisto produktus, susipažinome su tinkamos mitybos piramide. Apkalbėjome daržoves, vaisius kuo jie tokie mums naudingi. Kadangi svarbu ne tik kalbos, bet ir pajausti viską praktiškai - gaminome sveikuolišką desertą, bei dietines salotas. Išragavus patiekalus, daugumos nuomone sveikas maistas tikrai skanus ir vertingas.

Užimtumo specialistė - Akvilė Sutkaitytė

2014 m. lapkričio 1-ąją dieną nemaža grupelė gyventojų kartu su socialinio darbuotojo padėjėja Asta Gustiene, padegėme žvakeles ant anapilin iškeliavusių ir Ilguvos šv. Kryžiaus Atradimo parapijos kapinėse palaidotų globos namų gyventojų ir darbuotojų kapų.

Ilguvos socialinės globos namų tarybos pirmininkas Laimonas Tolvaiša

Kopūstai- viena iš seniausių daržovių. Senovės graikai ir romėnai manė, kad užvalgęs kopūsto nepasigersi. Dėl tam tikrų medžiagų, esančių juose, žmonės, valgantys daug šių daržovių rečiau serga vėžiu. Pagerbiant šią daržovę jau antrus metus Kriūkų seniūnijos kultūros darbuotojai Gerdžiūnuose organizavo Kopūstų šventę. Šventėje kartu su Gerdžiūnų bendruomenės nariais dalyvavo ir 8 Ilguvos socialinės globos namų gyventojai. Vykome ne tuščiomis rankomis- mūsų virėjos buvo išvirusios kopūstų troškinį su šonine. Susirinkusiems šventės pradžioje sveikinimo žodį pasakė rajono meras J.Bertašius, seniūnė O.Rakauskienė. Visi kartu vaišinomės gardėsiais iš kopūstų, dalyvavome netradicinėse sporto varžytuvėse, šokome ir linksminomės grojant Gerdžiūnų vokaliniam instrumentiniam ansambliui. Grįžome maloniai nuvargę, bet geros nuotaikos. Grįžę iš šventės rekomenduojame ir Jums: bent vieną daržovę iš kopūstinių šeimos suvalgykite kasdien.


Socialinė darbuotoja Gailutė Matulaitienė