Šiandien yra 2019.03.22

BALTRAMIEJAUS DIENA-ATSISVEIKINIMAS SU GANDRAIS

Apaštalo Baltramiejaus šventė Lietuvoje nuo seno žinoma kaip Gandrų išlėkimo diena. Prieš Baltramiejų rugpjūčio 24 d. išskrenda gandrai, todėl Baltramiejus-gandrų išlydėjimo šventė.

Yra žinoma, jog Lietuva-tankiausiai gandrų apgyvendinta valstybė visame pasaulyje. Gandrų skaičiumi mus lenkia lenkai, baltarusiai bei ispanai, tačiau taip tankiai susuktų gandralizdžių nepamatysi nė vienoje iš šių šalių. Lietuvos miestuose apaštalo Baltramiejaus šventė turi gilią istorinę atmintį. Atsisveikinimo su gandrais diena užbaigdavusi vieną metų rato laiko tarpsnį, kuris senovėje buvo reikšmingas  sudarant žemdirbiškąjį kalendorių, paremtą gamtos reiškiniais. Juk sakoma: „Lig Baltramiejaus bręsta, po Baltramiejaus vysta“. Iš to, tikėtina, kilęs ir gandro kaip ypatingo paukščio Lietuvoje išaukštinimas. Yra paplitę orų spėjimai: esą jei tą dieną lyja, šlapias bus ir ruduo, jei gandras snape neša velėnos gabalą, bus lietaus, o jei šakelę, gresia vėtra.

Atsisveikindami su gandrais linksmai leidome laiką gamtoje. 

Socialinė darbuotoja Laima Jankauskienė 

2017-07-21 keletas globos namų gyventojų lankėsi Sudargo piliakalnių komplekse. Ant Nemuno kranto, prie sienos su Kaliningrado sritimi, pačiame rajono pakraštyje, atsiveria pakerintys vaizdai. Šis kovų su kryžiuočiais paminklas po Kernavės piliakalnių laikomas svarbiausiu istorine, archeologine ir kultūrine prasme. Apžiūrint visus piliakalnius pasivaikščioti teko daug. Kad ir pavargę, bet pilni patirtų įspūdžių grįžome namo.

Jei būsite kur netoli, būtinai aplankykite šią gražią vietą.

 Socialinė darbuotoja Gailutė Matulaitienė

Kelionė į Delfinariumą

2017-08-17 didelė grupė gyventojų ir darbuotojų vyko į Klaipėdą, pasigėrėti delfinų pasirodymu. Šią kelionę mums dovanojo Gintarinės vaistinės paramos ir labdaros fondas „Rūpestinga širdelė“. Visi grožėjomės ir plojome, kaip delfinai šoko, dainavo ir piešė. Po to dar nukeliavome prie jūros. Ten tik pabraidėme, nes jūra smarkiai bangavo ir buvo draudžiama maudytis. Tada susiruošėme ilgai kelionei namo. Nors pavargome, bet buvome laimingi ir dėkingi rėmėjams.

 Socialinė darbuotoja Rima Prekevičienė