Šiandien yra 2018.12.19

Adventiniai susikaupimo vakarai

Tai krikščionių religijoje laikotarpis, pažymintis laiką iki Jėzaus gimimo. Šis laukimas- tai keturios Advento savaitės. Advento metu kiekvienas turime surasti širdies ramybę ir džiugiai laukti ateinančio Kristaus.

Viso Advento metu, kiekvieną penktadienį, globos namų gyventojai rinkosi į susikaupimo vakarus. Per pirmąjį vakarą nusipynėme vainiką, aptarėme jo prasmę, prisiminėme Advento papročius. Ir, žinoma, uždegėme pirmąją žvakę. Antrojo vakaro metu daugiau kalbėjome apie pasninką, vaišinomės riešutais ir džiovintais vaisiais. O per trečią susitikimą žaidėme šiam laikotarpiui būdingus žaidimus, kalbėjome apie burtus ir draudimus. Užbaigdami advento laikotarpį uždegėme paskutiniąją žvakę, susėdome prie bendro stalo, vaišinomės arbata bei sausainiais, linkėjome vieni kitiems sveikatos, ramybės ir, susikabinę už rankų, sukalbėjome keletą maldų.

 Socialinė darbuotoja Gailutė Matulaitienė   

2016m. Gruodžio 16d.

Tas baltas šerkšnas, ta ramybė ryto

Saulutės spindulys pro balkšvą rūką

Naktis su mirgančiom žvaigždėm, ryškus mėnulis

Ir žemė panaši į baltą pūką...

Tirpsta gruodžio dienos lyg advento žvakės baigiasi ir didieji metų darbai, tačiau visų dar nespėjome nubaigti. Artėja metas, kai net minutės virsta laukimu. Vilties metas, kad įvykęs stebuklas pakeis mūsų gyvenimus.Tik ar susimąstome apie tai, ar suvokiame laukimo prasmę? Žmogui būdinga laukti, nes viltis-jo esybės pagrindas. Tačiau paskutiniais laikais Kalėdos krypsta ne į laukimo šventę, o į dovanų ir eglutės įžiebimo šventę. Eglutės įžiebimas tapo populiaria švente ir mūsų globos namuose. Tegul ši nuostabi šventė įžiebia kūrybinės minties ugnį, atneša laimę ir gerovę. Telydi gera sveikata, džiugi nuotaika, viltis ir prasmingi 2017 metai.

Socialinė darbuotoja Laima Jankauskienė

KALĖDINIŲ PAPUOŠIMŲ GAMYKLĖLĖ

2016- 12- 14 tradiciškai dalyvavome kalėdinių puokštelių gamyboje. Norintieji galėjo pasigaminti papuošimus į kambarius. Naudojome natūralias eglių šakas ir gamtinę medžiagą. Visi sutikome su tuo, kad pačių pagamintos puokštės mielesnės.

Užimtumo specialistė Giedrė Čepliauskaitė