Šiandien yra 2018.12.19

„Tėvynė – tai ne milijonai žemės valakų, ne miškai, ne upės. Tėvynės sąvoka moralinė. Žmogus širdį nešiojasi Tėvynę. Tik tas jos nepraras, kas nenorės...“( J.Grušas ).

Vasario 13 dienos popietę minėjome Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Šia proga organizavome popietę – viktoriną „Lietuvos Nepriklausomybės įvykiai ir žmonės“. Šventės pradžioje prisiminėme 1918 m. įvykius, jų reikšmę. Vėliau vyko viktorina. Trys komandos : geltonieji, žalieji ir raudonieji, varžėsi dėl geriausiojo, šauniausiojo ir protingiausiojo vardo. Komandos turėjo įveikti 16 klausimų iš mūsų Lietuvos istorijos bei sudainuoti kuo daugiau lietuvių patriotinių dainų. Kiti tuo metu piešė piešinius. Visi dalyvavusieji buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis.

Socialinė darbuotoja Rita Augustinaitienė

Žiemos linksmybės

Žiema-tai labai gražus ir smagus laikas. Įsibėgėjusi žiemužė, tarsi persirisdama nuo kalniuko, pažėrė sniego ir kartu atnešė žiemos džiaugsmus ir pramogas. Su didžiausiu džiaugsmu vasario 4d. visi išsiruošė pasportuoti lauke. Įvairios estafetės ir žaidimai keitė vienas kitą, nuo kurių tik gerokai įraudo veidai ir darėsi tik smagiau. Sportinė pramoga lauke liko nuspalvinta vaikišku džiaugsmu, skaidriomis emocijomis, o kiemas kvepėjo gardžiais, aromatingais kvapais nuo kepamų šašlykų, žolelių arbatos bei įvairių gardėsių.

Šventė baigėsi puikia nuotaika ir dovanomis.

Gera, smagu ir sveika žiemą lauke.

Žiemos šventė ne tik stiprina ir grūdina mūsų gyventojus, tačiau palieka ir malonius, neišdildomus įspūdžius bei prisiminimus. 

 Socialinė darbuotoja Laima Jankauskienė 

Jau nuo seno lietuviai garbino ugnies deivę Gabiją ir kasdienį maistą -duoną .Duona- vienas seniausių žmonių valgių. Jai skirta daug gražių žodžių. Atėjus krikščionybei senoji šventė  buvo sutapatinta su Šv. Agotos varduvėmis. Šią dieną bažnyčioje šventinama  juoda ruginė duonelė. Tikėta, kad apeigose pašventinta duona pagelbsti kilus gaisrui, saugo nuo ligų, gyvatės įkandimo.

Vasario 5d. globos namuose vyko popietė, kurios metu prisiminėme legendą apie Šv. Agotą, skaitėme bei deklamavome eilėraščius apie duoną, minėme mįsles, prisiminėme įvairius priežodžius ir  patarles. Ragavome ne tik  tikros naminės duonos, bet ir įvairios pirktos parduotuvėje, lyginome jų skonius. Po popietės gyventojai ėjo į mišias pašventinti duonos.

 Socialinė darbuotoja Gailutė Matulaitienė