Šiandien yra 2018.11.16

 Birželio 10 d. Ilguvos socialinės globos namų 9  gyventojai, lydimi užimtumo specialistės G. Čepliauskaitės ir socialinio padalinio vedėjos L. Balsienės vyko į eskursiją po dzūkiją. Pirmiausiai apsilankėme Panaros kaime įsikūrusioje Pilnų namų bendruomenėje. Gyventojai stebėjosi ne tik kruopščiai prižiūrimu bendruomenės vaistažolių ūkiu, bet ir nuostabia gamta. Viastažolių ūkis suteikia galimybę vietiniams gyventojams ir svečiams susipažinti praktiškai su vaistinių ir prieskoninių augalų kultivavimo perspektyvomis. Apžiūrėję laukus ir ten auginamas vaistažoles, susirinkome prie unikalaus statinio Lietuvoje – Vaistinių ir prieskoninių augalų džiovyklos su 140 kv. m. saulės kolektoriumi. Visus sužavėjo „Nykštukų namelis“, kuriame įrengta laistymo sistemos siurblinė. Pasivaikščiojus ir susipažinus su Pilnų namų bendruomene, buvome supažindinti su arbatomis ir prieskoniais iš užaugintų vaistažolių. Trumpas neoficialus bendravimas suteikė galimybę susipažinti iš arčiau apie vaistažolių auginimą, kuris ne tik užtikrina bendruomenei papildomas pajamas, bet taip pat svarbi priklausomybės ligomis sergančių žmonių darbo terapijos dalis. Mūsų gyventojai taip pat svajoja turėti panašų „mini“ vaistažolių plotelį. Mūsų gyventojai buvo šiltai priimti bei apdovanoti ten auginamų vaistažolių arbatomis bei prieskoniais. Taip pat lankėmės Merkinės piramidėje, Perlojoje. Globos namų gyventojas Vytas Švedas Perlojos kapinėse surado savo šeimos kapą, kur palaidota mama, močiutė ir kt. šeimos nariai.

Socialinio padalinio vedėja Loreta Balsienė   

Šių metų birželio 5d. dalyvavome Didvyžių globos namų organizuojamoje šventėje „Žemė-Mūsų delnuose“, kurioje turėjome pristatyti namų darbelį, pagamintą iš atliekų. Taigi, mes pristatėme savo sode „užaugintą“ medelį, kuris nepaisant, kai kurių aplinkos sunkumų, vis tiek veržiasi augti.

Sakoma, kad medžiai yra žemės troškimas pasiekti dangų. Net savo nuostabiausiomis svajomis žmogus negali sukurti ko nors puikesnio už gamtą. Ir galiausiai, gamta, tai gyvybės galia – gaivus oras, vaiskus dangus, sodri žaluma, garsų harmonija, ramybė. Mėgaukimės ja ir saugokime.

Socialinė darbuotoja Laima Jankauskienė
Užimtumo specialistė Akvilė Sutkaitytė

 

Birželio 3 d. globos namuose vyko šventė „Sekminių belaukiant“. Nors oras buvo apniukęs ir vis gąsdino lietaus lašai, bet mūsų nuotaikos tai neaptemdė. Šventės metu prisiminėme Sekminių tradicijas, varžėmės įvairiose rungtyse, mėginome savo sėkmę „Laimės šulinyje“. Šventės pabaigoje kepėme ir visi kartu vaišinomės kiaušiniene.

Socialinė darbuotoja Rita Augustinaitienė
Užimtumo specialistė Akvilė Sutkaitytė