Šiandien yra 2019.03.22

Š. m. birželio 19-20 dienomis 23 Ilguvos socialinės globos namų socialinio  darbuotojų padėjėjai dalyvavo kvalifikacijos kėlimo mokymuose „Socialinių darbuotojų padėjėjų profesinės rizikos veiksniai ir jų valdymas“. Mokymus vedė VšĮ „Galvočius“ atstovai,  kuriuose buvo išklausyta 16 akademinių valandų (5 teorinės, 11 praktinių). 

Darbuotojai susipažino su profesinės rizikos vertinimo ir atpažinimo instrumentais, su praktiniais rizikos valdymo metodais, technikomis, instrukcijomis dirbant su psichinę negalią turinčiais gyventojais. Praktinėje dalyje mokymo vadovai demonstravo galimus globotinių elgesio modelius bei galimas specialistų reakcijas į juos. Vyko praktinė galimų įvykių simuliacija, demonstracija, buvo analizuojamos įvairios galimos situacijos darbe. Daugiausia dėmesio buvo skiriama darbuotojų praktiniam mokymuisi kaip valdyti agresiją, stresą, paniką bei baimę; valdyti konfliktines situacijas; vykdyti pavojaus sveikatai ir gyvybei prevenciją; teikti skubią ir neatidėliotiną psichosocialinę pagalbą; pasirūpinti savo sveikatos, gyvybės bei turto apsauga; tinkamai reaguoti į globotinio elgesį. Darbuotojai įgijo naujų žinių bei vertingų praktinių įgūdžių, kurie nesulyginami su jokia teorija. Pasibaigus mokymams daugelis nenorėjo skirstytis. Nuoširdžiai dėkojame vadovams už tokį šiltą ir betarpišką bendravimą. Mokymus surengėme Gerdžiūnų bendruomenės salėje, kad darbuotojai galėtų išvykti iš darbo aplinkos ir kartu pabendrauti nedarbinėje aplinkoje.

Socialinio padalinio vedėja Loreta Balsienė

Ilgiausią metuose dieną oras pakvimpa šviežiai nuskintomis žolėmis, o trumpiausią naktį- laužo dūmais. Visur pasklinda rūku apsigaubusi mistinė atmosfera. Žmonės vienaip ar kitaip stengiasi išpešti bent menkiausią teisybę apie ateitį. Tam griebiamasi burtų. Taip pat ir socialinės globos namų gyventojai birželio 23 d. šventė Jonines. Jau prieš šventės pradžią žvejai bandė laimę žvejyboje. Merginos kupoliavo, pynė vainikus. Kiti tuo tarpu kūrė laužą ir virė žuvienę. Visi dalyvavo laimės šulinyje. Prasidėjus šventei pasveikinome Jonus ir Janinas, prisiminėme tradicijas. Kol virė žuvienė gyventojai plukdė vainikus tvenkinyje, mėtė juos ant medžių šakų, šokinėjo per laužą, ieškojo paparčio žiedo. Šventės pabaigoje vaišinomės išvirta žuviene, gira ir kitais gardumynais. Gal ir ilgiau būtume pabuvę, bet dangus grasino lietumi.

Socialinė darbuotoja Gailutė Matulaitienė

                     

 Birželio 10 d. Ilguvos socialinės globos namų 9  gyventojai, lydimi užimtumo specialistės G. Čepliauskaitės ir socialinio padalinio vedėjos L. Balsienės vyko į eskursiją po dzūkiją. Pirmiausiai apsilankėme Panaros kaime įsikūrusioje Pilnų namų bendruomenėje. Gyventojai stebėjosi ne tik kruopščiai prižiūrimu bendruomenės vaistažolių ūkiu, bet ir nuostabia gamta. Viastažolių ūkis suteikia galimybę vietiniams gyventojams ir svečiams susipažinti praktiškai su vaistinių ir prieskoninių augalų kultivavimo perspektyvomis. Apžiūrėję laukus ir ten auginamas vaistažoles, susirinkome prie unikalaus statinio Lietuvoje – Vaistinių ir prieskoninių augalų džiovyklos su 140 kv. m. saulės kolektoriumi. Visus sužavėjo „Nykštukų namelis“, kuriame įrengta laistymo sistemos siurblinė. Pasivaikščiojus ir susipažinus su Pilnų namų bendruomene, buvome supažindinti su arbatomis ir prieskoniais iš užaugintų vaistažolių. Trumpas neoficialus bendravimas suteikė galimybę susipažinti iš arčiau apie vaistažolių auginimą, kuris ne tik užtikrina bendruomenei papildomas pajamas, bet taip pat svarbi priklausomybės ligomis sergančių žmonių darbo terapijos dalis. Mūsų gyventojai taip pat svajoja turėti panašų „mini“ vaistažolių plotelį. Mūsų gyventojai buvo šiltai priimti bei apdovanoti ten auginamų vaistažolių arbatomis bei prieskoniais. Taip pat lankėmės Merkinės piramidėje, Perlojoje. Globos namų gyventojas Vytas Švedas Perlojos kapinėse surado savo šeimos kapą, kur palaidota mama, močiutė ir kt. šeimos nariai.

Socialinio padalinio vedėja Loreta Balsienė