Šiandien yra 2019.03.26

Gerdžiūnų bendruomenė optimizmo ir kūrybinių idėjų vedama skubėjo į laisvalaikio salę užbaigti savo projektinių veiklų - susitikti su floristu Marijumi Gvildžiu ir kartu įgyvendinti praktinį seminarą „Įkvėpimo diena - 3“.

Gerdžiūnų bendruomenės centras jau septintus metus iš eilės kartu su floristu M. Gvildžiu  įgyvendina praktinius seminarus „Įkvėpimo diena“. Pasak projekto vadovės Onutės Rakauskienės, noras išmokti ir daugiau sužinoti kasmet vis didina besidominčių floristika skaičių – į užsiėmimus atvyksta įvairaus amžiaus gerdžiūniškiai – nuo pradinuko iki senjoro. Kiekvienais metais mielai projekte dalyvauja Ilguvos socialinės globos namų gyventojai bei darbuotojai.

Kadangi artėja didžiosios metų šventės, tad kokios gi šventės be žvakių šviesos ir dovanų, todėl šio praktinio seminaro tikslas - pasigaminti šventines dovanėles - dėžutes, žaisliukus arba dekoruoti žvakes ir kartu pabendrauti, susikaupti adventiniam laikotarpiui, pasidalinti gerumu ir išmintimi.

Kūrybinių dirbtuvių metu seminaro dalyviai susidomėję gamino žaisliukus ar dovanėles ir net ne po vieną, o po keletą iš karto. M. Gvildys negailėjo jiems patarimų ir idėjų. „Nors seminaras užtruko keletą valandų, tačiau skirstytis niekas neskubėjo – savo darbelį lygino su kaimyno, dalijosi įspūdžiais, - pasakojo projekto vadovė. – Todėl ir renginio aptarimas niekam neprailgo. Floristas ne tik išsakė savo pastebėjimus ir pasidžiaugė dalyvių susidomėjimu bei kūrybiškumu, noru dalintis ir padėti vieni kitiems, bet ir šiek tiek papasakojo apie savo darbus ir keliones po užsienio šalis, pakvietė į gruodžio 15 dieną Kauno Rotušėje vyksiančią floristikos darbų parodą, kurioje savo darbus eksponuos jis ir jo pažįstami garsiausieji pasaulio floristai.“

Po renginio visi susirinkusieji buvo pakviesti sušilti prie arbatos puodelio ir, kaip senais gerais laikais, pasigardžiuoti skaniu kaimišku krosnyje keptu kugeliu.

Pagal „Draugo“ inf. Paruošė socialinio padalinio vedėja Loreta Balsienė

Nuotraukos Ilguvos globos namų gyventojo Egidijaus Pabiržio